Polārā slēpošana

Pēc pieredzes saku, ka riteņbraukšana un distanču slēpošana ir radniecīgi sportiska atpūta. Tādēļ piedāvāju ekskluzīvu iespēju doties slēpot pa perfekti iekoptām trasēm aiz Polārā loka Somijā. Ja Tev ir sapnis piedzīvot īstu ziemu un savām acīm ieraudzīt ziemeļblāzmas krāšņumu, ja vēlies atvaļinājumu pavadīt sniega pārbagātībā, tad šis ceļojums ir paredzēts Tev! Es garantēju sniegu, salu un aktīvu atpūtu un visi ceram ieraudzīt pasakaino dabas brīnumu – ziemeļblāzmu. Tas būs neaizmirstams sešu dienu piedzīvojums, kurā baudīsim Somijas dabu, aktīvi atpūtīsimies, iepazīsim un piedzīvosim.
POLARA
Jau piecus gadus esmu organizējis slēpošanas piedzīvojumus Somijas ziemeļos, šoreiz izmēģināsim trases Sāriselkas (Saariselkä) pilsētas apkārtnē. Sāriselkas apkārtnē pieejamas labiekārtotas distanču slēpošanas trases vairāku simtu kilometru garumā. Šīs vietas priekšrocība ir trases ar lēzeniem kalniem, gariem nobraucieniem un lieliskiem panorāmas skatiem. Blakus atrodas arī kalnu slēpošanas trase un Ziemeļeiropā garākā kamaniņu (ragaviņu) trase.

dav
Dosimies slēpot tieši sezonas laikā, kad visas trases un servisi strādā ar pilnu jaudu. Piedāvājam izbaudīt Lapzemes sniegoto dabu ap 250 km aiz Polārā loka Sāriselkas pilsētas apkārtnē. Rītus iesāksim ar brokastu gatavošanu, dienas pavadīsim uz distanču slēpēm, pieveicot savām spējām un spēkiem atbilstošas distances, bet vakaros atgriezīsimies siltā namiņā, kur gatavosim vakariņas un, dzerot siltu tēju, atpūtīsimies, vakarēsim un sildīsimies pie kamīna vai saunā. Ja apstākļi būs labvēlīgi, redzēsim ziemeļblāzmu – tas, vai šo burvīgo dabas parādību var novērot, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, bet, dodoties uz Lapzemi šajā laikā, iespējamība ir daudz lielāka.
Lai piedalītos ceļojumā, nav nepieciešamas īpašas prasmes, galvenais ir vēlme slēpot un baudīt ziemas priekus.

karte

Šoreiz, tālo ceļu uz Somijas ziemeļiem, padarīsim krietni vien ātrāku – lidosim no Rīgas uz Ivalo ceļā patērējot vien 4 stundas. Savukārt slēpes, somas un pārtika ceļos pa sauszemi un mūs jau sagaidīs galamērķī.

Cik tas būs grūti?
Tas lielā mērā ir atkarīgs no katra ceļotāja vēlmēm. Apvidus un koptās trases piedāvā iespējas slēpot gan 5km, gan 50km apļus. Tā kā dzīvošana ir vienā vietā, tad nekādas lietas nav jāņem līdz slēpojot (termoss un dažas maizītes var gan noderēt garākā slēpojumā). Tā kā trases tiek labi uzturētas, slēpot pa tām ir viegli, tomēr jāatceras, ka apkārtne ir pauguraina.

Laika apstākļi

Dienas gaišais laiks marta sākumā jau ir tik pat ilgs, kā Latvijā, tajā laikā. Bieži spoži spīd saule un ir auksts. Jā, jāgatavojas gaisa temperatūrai pat -20 grādiem. Tiesa gan dienās strauji kļūst siltāks un nereti gaiss sasilst pat līdz -5 grādiem. Stipra snigšana martā vairs nav bieža parādība.

Trases?

Sāriselkas apkārtnē ir aptuveni 200km koptas trases, kas paredzētas tieši distanču slēpošanai. Vairums ir paredzētas gan klasiskajam, gan slidsolim, tomēr pašas skaistākās vietas ir sasniedzamas vien ar klasikas slēpēm.

20180226_154905

Ceļojuma programma

29. februāris

Rīga – Helsinki- Ivalo

16:30 tiekamies Rīgas lidostā

18:05 – 22:00 lidojums Rīga – Helsinki – Ivalo

Transfērs uz apartamentiem
23:00 vakariņas

1. -6. marts

Sāriselka

Kopīga distanču slēpošana, ziemas prieku baudīšana, ziemeļblāzmas medīšana

7. marts

Ivalo – Helsinki – Rīga

07:30 transfērs uz lidostu
09:05 – 13:00 lidojums Ivalo – Helsinki – Rīga

Naktsmītne

Nakšņosim labiekārtotā mājā ar virtuvi un dzīvojamo istabu, labierīcībām, kā arī veļas mazgājamo mašīnu. Dzīvosim pa diviem cilvēkiem istabiņā. Mājas kopējā platība ir 85 m2, kas ļaus mums kvalitatīvi atpūsties. Tāpat namiņā ir arī sauna, kamīns, drēbju žāvēšanas skapis un pilnībā aprīkota virtuve.
Tuvākā slēpošanas trase ir 120 metru attālumā, veikals – 100 metru attālumā.

MoitakuruA23_tupa04_111018kv

Pārtika

Brokastis un vakariņas gatavosim paši mājas virtuvē, pusdienām ņemam līdzi termosu ar dzērienu un maizītes. Paēst iespējams arī mājā, kurā dzīvojam, kā arī vairākos namiņos slēpošanas trašu malās.

dav

Slēpotāju grupa

Ceļojumā dosimies 8 slēpotāju sastāvā.
Ceļojumu vadīs Krišjānis Ratiniks (Velomens), kurš ir pieredzes bagāts riteņbraucējs, ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs, ideju ģenerators-īstenotājs. Ciemojies 56 pasaules valstīs, ieguvis pieredzi ceļojumu vadīšanā. Jau 5 gadus vadījis slēpošanas ceļojumus Somijā. Ir labi iepazinis apkārtni un zina labākās trases un skaistākās vietas.

dav

Nepieciešamās lietas un inventārs:

 • klasiskā vai slidsoļa distanču slēpju komplekts ;
 • laika apstākļiem atbilstošs apģērbs (temperatūra ap -10° līdz -20°C);
 • personīgās higiēnas lietas;
 • neliela (līdz 10l tilpuma) mugursoma;
 • patiešām silts apģērbs, ja plānojat uzturēties ārpus telpām vēlu vakaros.

Ceļojuma maksa: 670 EUR

Cenā iekļauts:

 • Lidmašīnas biļetes Rīga – Helsinki – Ivalo un atpakaļ;
 • transfērs no Ivalo lidostas uz Sāriselku;
 • slēpju un bagāžas transportēšana uz Sāriselku pa sauszemi;
 • visas brokastis un vakariņas Somijā;
 • saplānoti maršruti katrai dienai;
 • palīdzība un konsultācijas tehnisku problēmu gadījumā;
 • ceļojuma organizēšana un vadīšana.

Cenā nav iekļauts:

 • pusdienas;
 • programmā neminētās izklaides;
 • veselības apdrošināšana.
Apmaksa
Rezervācijas maksa Pilna summa līdz 15.01.2020.
270 EUR Atlikusī summa (400 EUR)

Kā pieteikties:

Izmanto zemāk esošo kontaktu formu, lai nosūtītu man ziņu. Saņem apstiprinošu atbildi, apmaksā rēķinu un gatavojies ceļojumam.

Ja ir kādi jautājumi, tad raksti man

 • Velomens@gmail.com
 • +371 28-37-33-29

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s