Alpu veloloks

7 pilnas dienas ar velosipēdu pa skaistākajām un slavenākajām Alpu kalnu pārejām. Itālijas Dolomīti un Šveices slēpošanas kūrorti. Droša vide riteņbraukšanai, grūti kalni un izcili skati. Piedāvāju pasakainu piedzīvojumu velobraucienu pa slavenākajiem riteņbraucēju kalniem. Ceļojumā dosimies augusta sākumā, kad Alpos ir īsta vasara un tūrisma sezonas labākais laiks. Šajā laikā dienas gaisma ir no agra rīta līdz pat deviņiem vakarā.

Laiks: 2020. gada 3. līdz 11. augusts

900 km garš maršuts pa izcilākajām Alpu kalnu pārejām un ielejām. Šķērsosim vairākas kalnu pārejas virs 2000m augstumā, izbrauksim arī slaveno Stelvio pass, kas sniedzas līdz pat 2757m augstumam. Būsim Itālijas Trevizo, Bolzano, Bergamo pilsētās, vairākas dienas brauksim arī pa Šveici, apmeklēsim Lugano un Sanktmoricu. Skatīsimies Lugano un Como ezerus. Kopējie augstummetri – 20 000m

New Project (10)
Lidosim ar tiešo reisu no Rīgas un Venēciju, kopā ar saviem velosipēdiem un pēc 9 dienu ceļojuma no Bergamo uz Rīgu atpakaļ.
Ceļojumā ieteicams doties ar CX vai šosejas velosipēdu.
Visas naktis aizvadīsim labās naktsmītnēs ar visām ērtībām. Nakšņosim gan viesnīcās, gan apartamentos. Itālijas Alpu daļa un Šveice nav lēts reģions, naktsmītnes, pārtika, ēdienreizes maksā krietni dārgāk nekā Latvijā, tomēr reizi gadā vajag atļauties vairāk nekā ikdienā Latvijā.

20181002_122329
Cik tas būs grūti? Ceļojuma septiņās aktīvajās dienās ar velosipēdiem veiksim aptuveni 900 km, ik dienu būs jānobrauc no 100 līdz 150 km. Braukšana būs pa šosejām, distance visai dienai nemaz nav liela, bet nevajag aizmirst, ka braukšana būs pa nopietniem kalniem. Katru dienu vairākas kalnu pārejas. Ik dienu būs jāveic vidēji 2700 augstummetri. Grūtākām un augstākām kalnu pārejām sekos lēzenākas dienas.  Ja esi dienā pa kalniem veicis vismaz 150 kilometrus un Tev tas ir paticis, tad ceļojums ir kā radīts Tev!

25b4ea6009f2d6ae836658ace4de4d4a

Kurš vedīs manu somu? Pats. Jā, ceļojumam nebūs pavadošā auto, kas Tevi baros, mainīs ratus un citādi palīdzēs. Katram nepieciešama patiešām pavisam neliela mugursoma 12 līdz 20 litri maza (vai neliela velosoma), kurā varēsi salikt visas sev nepieciešamās lietas. Atceries, ka gulēsim viesnīcās, drēbes varēsim izmazgāt veļasmašīnā, brauksim pa vietām, kur dzīvo cilvēki un salīdzinoši bieži ir veikali. Patiesībā ir tik maz lietas, ko Tev vajadzēs līdzi. (pirms ceļojuma tiks nosūtīts detalizēts saraksts ar nepieciešamajām lietām)

Laika apstākļi Alpos tajā laikā ir pats siltākais laiks, kad vaļā ir visas kalnu pārejas un sniega vairs nav un vēl nav. Ielejās gaiss būs siltāks par +30, savukārt atsevišķās kalnu pārejās, kuras pārsniegs pat 2km augstumu gaiss var noslīdēt pat nedaudz zem +10 grādiem.  Ceļojumā laikā ir iespējams, ka kādu dienu līs lietus vai pūtīs stiprs vējš, kalnos laika apstākļi var būt mainīgi!

20181004_134305

Ceļi? Brauksim pa fantastiskiem kalnu ceļiem, kur galvenokārt ir zema satiksmes intensitāte. Riteņbraucējiem droša vide un apkārt saprotoši autovadītāji. Maršruts izplānots tā, lai izvairītos no vietām, kur nedrīkst pārvietoties riteņbraucēji. Vismaz 90% būs asfaltēti ceļi ar izcilu kvalitāti, pārējais – ceļi ar Latvijai raksturīgāku asfalta segumu.

Ieskats iedvesmai par riteņbraucēju, kurš veica ļoti līdzīgu maršrutu bez garām pauzēm.

Ceļojuma programma

3. augusts

Rīga – Venēcija

14:00 tiekamies lidostā Rīga 16:05 – 17:45 tiešais lidojums Rīga – Venēcija. Saliekam velosipēdus un dodamies uz ~15km attālo viesnīcu, lai kvalitatīvi atpūstos pirms piedzīvojumiem bagātā ceļojuma

4. augusts

Passo San Boldo, Forcella Franche

Dodamies uz Alpu pusi, šķērsojot Passo San Baldo (706m) un Forcella Franche (990m) kalnu pārejas. Nakšņosim netālu no Agordo pilsētas.

Diena skaitļos: 125km un 2000 augstummetri

5. augusts

Passo Duran, Forcella Staulanza, Pordoi da Arabba

Esam Alpos un sākam braukt pa īstiem kalniem. Passo Duran (1601m), Forcella Staulanza (1773m) un Pordoi da Arabba (2239m) Pēdējie ~20km pa ieleju. Nakšņojam Pozza Di Fassa pilsētas apkārtnē.

Diena skaitļos: 110km un 3400 augstummetri

6. augusts

Passo di Costalunga, Bolzano, Meran

Dienu sākam ar uzbraukšanu Passo di Costalunga (1745m) pārejā, pēc kuras seko nobrauciens līdz Bolzano pilsētai un tālāk ceļš vedīs pa ieleju līdz Meren. Nakšņosim Stelvio pārejas pakājē.

Diena skaitļos: 135km un 2200 augstummetri

7. augusts

Stelvio pass, Mortirolo, Passo dell’Aprica

Augstākās pārejas – Stelvio diena. Uzbrauksim līdz pat 2758m augstumā, baudot neaizmirstamus Alpu skatus. Pēcpusdienā sekos Mortirolo (1852m) kalnu pāreja un Passo dell’Aprica (1181m). Nakšņosim Tirano pilsētas viesnīcā.

Diena skaitļos: 125km un 3500 augstummetri

8. augusts

Bernina Pass, Maloja Pass, Sanktmorica

Gandrīz visu dienu brauksim pa Šveici. Uzbrauksim Bernina Pass (2328m), apskatīsim slaveno Sanktmoricas pilsētu un uzbrauksim vēl Maloja Pass (1815m). Vakarpusē atkal sķērsosim robežu un nakšņosim Itālijā Prosto di Piuro esošajā viesnīcā.

Diena skaitļos: 115km un 2800 augstummetri

9. augusts

Splügen Pass, San Bernardino Pass

Rīts sāksies ar ceļu augšup uz Splügen Pass (2114m), lai atkal iebrauktu Šveicē un turpinātu ceļu uz San Bernardino Pass (2066m), Tālāk jau ceļš lielākoties vedīs lejup uz Lugano pilsētu, kurā paredzēta nakšņošana.

Diena skaitļos: 150km un 3500 augstummetri

10. augusts

Lugano, Como, Bergamo

Garām Lugano un Como ezeriem, kalnu pārejām, kas vairs nebūs augstākas par 450m, dodamies uz Bergamo pilsētu, lai turp apmestos apartamentos.

Diena skaitļos: 100km un 1200 augstummetri

11. augusts

Bergamo

Apbraukājam Bergamo, sapakojam velosipēdus un 15:30 esam Bergamo lidostā, lai ar tiešo reisu 17:30 – 21:30 lidotu mājup.

Dienā paredzēts nobraukt ne vairāk kā 40km

Naktsmītnes

Ceļojumā visas naktis aizvadīsim naktsmītnēs, kurās ir visas ērtības. Lielākoties tās būs viesnīcas ar brokastīm, bet dažviet paliksim apartamentos, kur pašiem vajadzēs parūpēties par brokastīm. Dzīvosim istabās pa 2-4 cilvēkiem. Visās naktsmītnēs būs gultasveļa, dvieļi tādēļ arī par to nebūs jāuztraucas. Atsevišķās vietās būs pieejama veļasmašīna.

20181002_110349

Pārtika

Līdzi pārtiku nevedīsim, izmantosim veikalus un ēstuves, kuras būs pa ceļam. Maršruts ir pietiekami apdzīvots, lai nebūtu problēmu ik pēc ~50km atrastu ēdienu. Lētāk sanāks nopirkt pārtiku veikalā un kopīgi pagatavot vakariņas/brokastis. Pēc pieredzes saku, ka ar ~25 EUR dienā pārtikai vajadzētu pietikt.

20181003_193325

Riteņbraucēju grupa

Ceļojumā dosimies 6 riteņbraucēju sastāvā. Braucienu vadīs Krišjānis Ratiniks (Velomens), kurš ir pieredzes bagāts riteņbraucējs, ceļotājs, piedzīvojumu meklētājs, ideju ģenerators-īstenotājs. Ciemojies 57 pasaules valstīs, ieguvis pieredzi velobraucienu vadīšanā.

dav

Nepieciešamās pamatlietas un inventārs:

 • šosejas, CX velosipēds;
 • 3 kameras, pumpis, seškanšu komplekts;
 • ķivere, saulesbrilles;
 • riteņbraukšanai paredzēts apģērbs;
 • apģērbs vēsākam laikam, lietum;
 • viegls ikdienas apģērbs;
 • Neliela 12-20 litru mugursoma vai velosoma

Ceļojuma maksa: 1090 EUR (rezervējot vietu līdz 10. janvārim)

Cenā iekļauts:

 • Aviobiļetes tiešajam reisam Rīga – Venēcija;
 • aviobiļetes tiešajam reisam Bergamo – Rīga;
 • 20 kg velosipēda transportēšana lidmašīnā;
 • 8 kg rokas bagāža
 • visas naktsmītnes ceļojuma laikā;
 • saplānoti maršruti katrai dienai;
 • palīdzība un konsultācijas tehnisku problēmu gadījumā;
 • ceļojuma organizēšana un vadīšana.

Cenā nav iekļauts:

 • ēdienreizes;
 • programmā neminētās izklaides;
 • veselības apdrošināšana.
Apmaksa piesakoties līdz 10. janvārim
Piesakoties ceļojumam  – vietas rezervācija. Pilna summa līdz 01.07.2020.
290 EUR Atlikusī summa (800 EUR)

Kā pieteikties:

Nosūti man ziņu, lai saņemtu rēķinu par ceļojumu.

Šim veloceļojumam ir vairs nav brīvas vietas
 

Ja ir kādi jautājumi, tad raksti man

 • Velomens@gmail.com
 • +371 28-37-33-29

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s